NY Home
A.net/NY
ArmoryTrack.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
RIT Tiger Invitational
January 31st 2020 Rochester, New York, United States
Report
Block
2 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2010 - (1 articles)
2011 - (1 articles)
2012 - (1 articles)
2013 - (1 articles)
2014 - (1 articles)
2015 - (1 articles)
2016 - (1 articles)
2017 - (1 articles)
2018 - (1 articles)
2019 - (1 articles)
2020 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
1
All
1
2018 Results - RIT Tiger Invitational
Feb 6th 2018, 9:57pm
Search
2018 Results - RIT Tiger Invitational
Published by
ResultsCentral
Feb 6th 2018, 9:57pm
Comments
Mens Results
60 Meter Dash
Open
- Finals
x
1.
Jr
Matthew Lienhard
7.08a
SR
Rochester IT
2.
Sr
Robert Liebel
7.09a
SR
Buffalo State
3.
So
Tracey Harrison
7.20a
Roberts Wesleyan
4.
Fr
Eric Vassell
7.21a
Buffalo State
5.
So
Daniel Norris
7.21a
PR
St. John Fisher
6.
So
Daniel Giuliano
7.31a
PR
Rochester IT
7.
Sr
Richard Arnaud
7.36a
SR
Buffalo State
8.
So
Darryl Robinson
7.36a
Alfred U
60 Meter Dash
Open
- Prelims
x
1.
Jr
Matthew Lienhard
7.12a
Rochester IT
2.
Sr
Robert Liebel
7.17a
Buffalo State
3.
Fr
Eric Vassell
7.18a
PR
Buffalo State
4.
So
Tracey Harrison
7.20a
Roberts Wesleyan
5.
So
Daniel Norris
7.22a
St. John Fisher
6.
So
Daniel Giuliano
7.33a
Rochester IT
7.
So
Darryl Robinson
7.35a
PR
Alfred U
8.
Sr
Richard Arnaud
7.36a
Buffalo State
9.
Sr
Jaggar Chaisty
7.36a
PR
Alfred U
9.
So
Sodiq Alaraba
7.36a
SR
Rochester IT
11.
Fr
Jeff Walter
7.36a
PR
Rochester IT
12.
So
Andrew DeRose
7.40a
PR
Rochester IT
13.
Jr
John Zamites
7.41a
PR
Houghton
14.
Fr
Nasir Richardson
7.45a
PR
Buffalo State
15.
Fr
Stephen Morrissey
7.48a
PR
Rochester IT
16.
Jr
Charles Ruff
7.50a
University of Roches...
17.
Fr
Amare Greer
7.50a
SUNY Oswego
18.
So
Akachi Okafor
7.53a
Rochester IT
19.
Fr
Nathaniel Zedomi
7.53a
PR
Houghton
20.
Jr
Spencer Cameron-Pressley
7.54a
PR
Buffalo State
21.
So
Jhamel Cohen
7.57a
PR
SUNY Alfred State
22.
Sr
Brian Caputo
7.61a
University of Roches...
23.
Sr
Gabriel Torres
7.62a
University of Roches...
24.
Sr
Scott Mistler-Ferguson
7.62a
University of Roches...
25.
Fr
Stephan Sauter
7.63a
SUNY Oswego
26.
Fr
Wesley Burke
7.64a
Alfred U
27.
Fr
Jerome Houston
7.65a
PR
Houghton
28.
Fr
Salem Seluvangidio
7.66a
PR
Buffalo State
29.
So
Joshua Lambert
7.68a
St. John Fisher
30.
Fr
John Kanu
7.68a
PR
Houghton
31.
Fr
Marco Marrero
7.73a
PR
SUNY Alfred State
32.
Fr
Joshua Emel
7.73a
PR
Houghton
33.
Fr
Shomari Melhado
7.78a
PR
Buffalo State
34.
Fr
Mandel Green
7.78a
PR
SUNY Alfred State
35.
Fr
TJ Kmitch
7.79a
PR
Buffalo State
36.
Fr
Joseph Moscato
7.80a
PR
SUNY Alfred State
37.
Fr
Eric Zamor
7.81a
PR
SUNY Alfred State
38.
Fr
Fidelis Olom
7.82a
PR
SUNY Alfred State
39.
Fr
Patrick Santorella-Doyle
7.85a
Rochester IT
40.
Jr
Nate Robertson
7.88a
PR
SUNY Alfred State
41.
So
Isiah Richardson
7.88a
SUNY Alfred State
42.
Fr
Everett Perkins
7.88a
PR
Houghton
43.
Fr
Awwal Adeniyi
7.89a
PR
Buffalo State
44.
Fr
Anthony Sansone
7.90a
Roberts Wesleyan
45.
So
Ian Cooke
7.92a
PR
SUNY Alfred State
46.
Jr
Sam Roth
7.99a
SR
University of Roches...
47.
So
Rafal Mazur
8.06a
University of Roches...
48.
So
Kyrell Johnson
8.06a
St. John Fisher
200 Meters
Open
- Finals
x
1.
Fr
Eric Vassell
23.00a
PR
Buffalo State
2.
Jr
Benjamin Fairweather
23.03a
PR
Buffalo State
3.
Sr
Robert Liebel
23.13a
Buffalo State
4.
So
Cody Sikora
23.20a
PR
Buffalo State
5.
Jr
Charles Ruff
23.75a
SR
University of Roches...
6.
So
Darryl Robinson
23.85a
PR
Alfred U
7.
Jr
John Zamites
23.91a
SR
Houghton
8.
Jr
Zach Levine
23.94a
SR
SUNY Oswego
9.
So
Andrew DeRose
23.98a
SR
Rochester IT
10.
Jr
Jerome Willis
24.23a
SR
Buffalo State
11.
Sr
Jaggar Chaisty
24.25a
PR
Alfred U
12.
Fr
Silas Wade
24.29a
PR
St. John Fisher
13.
Sr
Gabriel Torres
24.33a
University of Roches...
14.
Jr
Spencer Cameron-Pressley
24.33a
Buffalo State
15.
Fr
Amare Greer
24.34a
PR
SUNY Oswego
16.
Fr
Ivan Torres
24.41a
PR
SUNY Fredonia State
17.
Fr
Clayton Curtis
24.48a
PR
Rochester IT
18.
Fr
Mike DeLand
24.50a
PR
SUNY Fredonia State
19.
Jr
Dameon Jefferson
24.52a
PR
Buffalo State
20.
Fr
Marco Marrero
24.53a
PR
SUNY Alfred State
21.
So
Jhamel Cohen
24.53a
PR
SUNY Alfred State
22.
Fr
Justin Cavanaugh
24.59a
PR
University of Roches...
23.
Fr
Patrick Santorella-Doyle
24.59a
PR
Rochester IT
24.
Jr
John Woodworth
24.64a
St. John Fisher
25.
So
Jimmy Petrocchi
24.70a
PR
Rochester IT
26.
Fr
Nathaniel Zedomi
24.72a
Houghton
27.
Fr
Awwal Adeniyi
24.73a
PR
Buffalo State
28.
Jr
Justin Willson
24.88a
PR
SUNY Oswego
29.
Fr
Nasir Richardson
24.89a
PR
Buffalo State
30.
Fr
Joshua Emel
24.95a
PR
Houghton
31.
Fr
Jerome Houston
24.96a
PR
Houghton
32.
Fr
Chadwick Ekeigwe
24.98a
PR
SUNY Alfred State
33.
Fr
Stephan Sauter
25.00a
PR
SUNY Oswego
34.
Fr
Shomari Melhado
25.01a
PR
Buffalo State
35.
Fr
Salem Seluvangidio
25.05a
PR
Buffalo State
36.
So
Evan Botelho
25.13a
PR
University of Roches...
37.
Fr
Shaun Fletcher
25.17a
PR
Rochester IT
38.
Fr
Anthony Sansone
25.18a
Roberts Wesleyan
39.
Fr
Max Cameron
25.20a
PR
SUNY Oswego
40.
Jr
Sean LeDuc
25.23a
SR
Roberts Wesleyan
41.
Fr
Fidelis Olom
25.46a
PR
SUNY Alfred State
42.
Fr
Mandel Green
25.55a
PR
SUNY Alfred State
43.
So
Ebisan Ekperigin
25.73a
PR
University of Roches...
44.
So
Joel Goetz
25.78a
PR
Houghton
45.
So
Kyrell Johnson
26.13a
St. John Fisher
46.
So
Ian Cooke
26.35a
PR
SUNY Alfred State
47.
So
Daniel Wiener
26.64a
PR
Alfred U
Eric Hamm
26.89a
Unattached
48.
Fr
Thomas Hallman
27.03a
PR
Houghton
49.
Fr
Joseph Moscato
27.09a
PR
SUNY Alfred State
50.
So
Josh Weller
27.39a
Houghton
51.
Fr
Jose Martinez
28.00a
PR
SUNY Alfred State
52.
Jr
Ryan MacDonald
29.76a
SUNY Alfred State
53.
Fr
Everett Perkins
31.69a
Houghton
400 Meters
Open
- Finals
x
1.
So
Cody Sikora
50.15a
SR
Buffalo State
2.
Sr
Robert Dalheim
51.20a
Rochester IT
3.
Jr
Christopher Callejo
51.55a
Rochester IT
4.
Jr
Benjamin Fairweather
51.85a
Buffalo State
5.
Jr
Wells Coalfleet
53.36a
PR
University of Roches...
6.
Jr
Jerome Willis
53.64a
Buffalo State
7.
Fr
Justin Cavanaugh
53.67a
PR
University of Roches...
8.
Fr
Matthew Woods
53.68a
PR
Rochester IT
9.
So
Lucas Hallick
53.69a
PR
Rochester IT
10.
So
Cole Gublo
53.77a
University of Roches...
11.
Sr
Charles Loiacano
53.78a
PR
SUNY Fredonia State
12.
Fr
Mike DeLand
53.88a
SUNY Fredonia State
13.
Jr
Zach Levine
53.97a
SUNY Oswego
14.
Fr
AJ Wells
54.02a
PR
Rochester IT
15.
So
William Gordon
54.17a
PR
St. John Fisher
16.
Fr
Ivan Torres
54.41a
SUNY Fredonia State
17.
Fr
Chadwick Ekeigwe
54.49a
PR
SUNY Alfred State
18.
Jr
John Woodworth
54.71a
St. John Fisher
19.
Fr
Silas Wade
55.08a
St. John Fisher
20.
Jr
Justin Willson
55.16a
SUNY Oswego
21.
Fr
Aaron Messina
55.27a
PR
University of Roches...
22.
So
Evan Botelho
55.46a
PR
University of Roches...
23.
Jr
Nate Robertson
55.48a
SUNY Alfred State
24.
Sr
Brian Caputo
55.50a
PR
University of Roches...
25.
Fr
Wesley Burke
55.78a
Alfred U
26.
Fr
Max Cameron
55.78a
SUNY Oswego
27.
Fr
Eric Zamor
56.02a
PR
SUNY Alfred State
Brian Suhr
56.36a
Unattached
28.
Fr
Silas Philbrick
59.15a
PR
Houghton
29.
Jr
Zachary Messerschmidt
1:04.22a
PR
St. John Fisher
30.
Fr
Aiden LaCourse
1:06.14a
PR
Alfred U
31.
Jr
Ryan MacDonald
1:06.40a
PR
SUNY Alfred State
800 Meters
Open
- Finals
x
Josh Guarino
1:53.82a
Bergen Elite
Nicholas Guarino
1:54.11a
Bergen Elite
1.
Sr
Peter Girardi
1:56.22a
PR
St. John Fisher
2.
Sr
Erik Diehl
1:58.24a
SR
Alfred U
3.
Sr
McQuade Milligan
2:00.01a
SR
St. John Fisher
4.
Sr
Dan Jones
2:00.70a
PR
Rochester IT
John Pelzar
2:00.72a
Unattached
5.
So
Collin Gwilt
2:01.30a
SR
University of Roches...
6.
Fr
Tyler Lipina
2:02.31a
PR
Roberts Wesleyan
7.
Fr
James Betts
2:02.74a
PR
Roberts Wesleyan
8.
So
Zachery Thesier
2:02.83a
PR
Rochester IT
9.
Jr
Timothy Olmsted
2:02.94a
PR
SUNY Oswego
So
Kody Parrott
2:03.04a
PR
University at Buffal...
10.
Sr
James Bailey
2:03.40a
PR
Rochester IT
11.
Jr
Nick LeClair
2:03.92a
SR
SUNY Oswego
12.
Fr
Owen Goettler
2:03.96a
PR
University of Roches...
13.
Fr
Jason Ziskind
2:04.78a
Rochester IT
14.
Jr
Benaleo Daniels
2:04.91a
PR
Buffalo State
15.
Jr
Andrew Gutierrez
2:05.12a
SR
University of Roches...
16.
Sr
Justin Sommer
2:05.23a
PR
SUNY Oswego
17.
So
Shawn Rousseau
2:05.26a
PR
SUNY Oswego
18.
Sr
Michael Bastedo
2:05.30a
SR
University of Roches...
19.
Fr
Fred Owen
2:05.78a
PR
St. John Fisher
20.
Fr
Ethan Wyman
2:05.85a
PR
Rochester IT
21.
Sr
Matt Roder
2:05.87a
PR
Alfred U
22.
Fr
Matthew Wottawa
2:06.16a
PR
Roberts Wesleyan
23.
Jr
Kevin Clifford
2:06.60a
SR
SUNY Oswego
Seth Baker
2:07.15a
Unattached
24.
Sr
Erik Johnson
2:07.26a
SR
Roberts Wesleyan
25.
So
Andrew Boyce
2:08.22a
PR
SUNY Oswego
26.
Jr
Tanner Craun
2:08.28a
PR
Roberts Wesleyan
27.
So
Parris Strickland
2:08.83a
PR
Buffalo State
28.
So
Michael Allchin
2:10.02a
PR
SUNY Oswego
29.
Fr
TJ Kmitch
2:10.73a
PR
Buffalo State
30.
Jr
Jordan Schools
2:10.80a
SR
Alfred U
31.
Fr
Jerome Masters
2:11.04a
Buffalo State
32.
So
Steven Hust
2:11.44a
SR
SUNY Oswego
33.
Fr
Matthew Erman
2:12.31a
PR
SUNY Fredonia State
34.
So
Mohamed Gomaa
2:45.24a
SR
Buffalo State
1 Mile
Open
- Finals
x
1.
Jr
Evan Feigel
4:20.69a
PR
Rochester IT
2.
Sr
James Felice
4:22.46a
SR
St. John Fisher
3.
Jr
Nick LeClair
4:26.60a
SR
SUNY Oswego
4.
Sr
Merlin Joseph
4:27.75a
PR
SUNY Fredonia State
5.
Fr
Christopher Sims
4:28.02a
PR
Roberts Wesleyan
6.
Fr
Bryan Forino
4:28.04a
PR
Roberts Wesleyan
7.
So
Nathan Cannon
4:28.13a
PR
Roberts Wesleyan
8.
Jr
Ethan Francis
4:29.20a
SR
SUNY Fredonia State
9.
Jr
Timothy Olmsted
4:29.39a
SR
SUNY Oswego
10.
Jr
Otto Kingstedt
4:29.79a
PR
Rochester IT
11.
Fr
Daniel Allara
4:30.31a
PR
University of Roches...
12.
So
Andrew Boyce
4:32.63a
PR
SUNY Oswego
13.
Sr
Justin Sommer
4:33.19a
SR
SUNY Oswego
14.
Jr
Justin Shaffer
4:33.47a
PR
Roberts Wesleyan
15.
Fr
Herlandt Lino
4:34.51a
PR
Rochester IT
16.
Fr
Jean-Christophe Yahia
4:34.64a
PR
University of Roches...
17.
Sr
Eric Franklin
4:34.68a
SR
University of Roches...
18.
Fr
Douglas Luba
4:34.95a
PR
Rochester IT
19.
So
Daniel Burdo
4:36.14a
Houghton
So
Kody Parrott
4:37.37a
PR
University at Buffal...
20.
Fr
Sam Trawick
4:38.76a
PR
University of Roches...
21.
So
Aidan Pollard
4:40.16a
SUNY Fredonia State
22.
Sr
Matt Roder
4:41.56a
Alfred U
23.
Fr
James Kane
4:42.21a
PR
Rochester IT
24.
So
Shawn Rousseau
4:42.58a
PR
SUNY Oswego
25.
Jr
Matthew Gostomski
4:42.85a
PR
Houghton
26.
Sr
Kyle Gallo
4:42.92a
SR
Alfred U
Fr
Jacob Brill
4:43.21a
PR
University at Buffal...
27.
So
Bernard Daoust
4:45.27a
SR
St. John Fisher
28.
Fr
Ryan Dunning
4:48.08a
PR
SUNY Fredonia State
29.
Fr
Owen Brewer
4:50.38a
PR
Rochester IT
30.
Sr
Jonathan Richards
4:51.68a
Roberts Wesleyan
Nathan Yost
4:52.69a
Bergen Elite
31.
So
Christian Arbour
4:53.53a
PR
Houghton
32.
So
Eric Perez
4:55.80a
PR
SUNY Oswego
33.
Fr
Noah Watkins
4:57.65a
PR
SUNY Fredonia State
34.
So
Matthew Morales
4:58.27a
PR
SUNY Oswego
35.
Jr
Rashid Abuelmaali
5:02.55a
PR
Alfred U
36.
Jr
Doug Bachman
5:04.34a
SR
SUNY Oswego
37.
Jr
Nick Valenti
5:05.07a
PR
Rochester IT
38.
Fr
Alex Militello
5:10.84a
PR
Buffalo State
39.
Fr
Richard Bernstein
5:23.75a
PR
Buffalo State
40.
So
Brian Anderson
5:25.45a
PR
Alfred U
3000 Meters
Open
- Finals
x
1.
So
Reid Kovacs
9:05.79a
PR
Rochester IT
2.
So
Andrew Chabot
9:06.41a
PR
Rochester IT
Greg Selke
9:09.75a
Unattached
David Rappleyea
9:18.50a
Bergen Elite
3.
Fr
Dominik Sullivan
9:26.89a
PR
Houghton
4.
Sr
Nick Schug
9:30.13a
SR
St. John Fisher
5.
Jr
Anthony Casullo
9:40.84a
SR
Roberts Wesleyan
Nathan Yost
9:41.84a
Bergen Elite
Fr
Jacob Brill
9:42.96a
PR
University at Buffal...
6.
Sr
Carl Daigler
9:50.73a
SR
Roberts Wesleyan
7.
So
Matthew Johnson
9:53.76a
Roberts Wesleyan
8.
So
Jacob Maurer
9:57.68a
PR
St. John Fisher
9.
So
Kevin Murnock
9:58.71a
PR
Buffalo State
10.
Jr
Evan Bourtis
10:01.53a
PR
St. John Fisher
11.
Fr
Evan Miller
10:06.27a
PR
Houghton
Jack Erickson
10:10.84a
Unattached
5000 Meters
Open
- Finals
x
Richards David
15:23.38a
Unattached
1.
So
Tyler Deuschle
15:46.33a
PR
Houghton
2.
Jr
Andrew Faulstich
15:59.31a
PR
University of Roches...
3.
Jr
Ankur Desai
16:07.74a
PR
University of Roches...
4.
Sr
Nate Conroy
16:20.39a
SR
University of Roches...
Papish Tom
16:27.93a
Unattached
5.
Sr
Alphonse Mugisha
16:35.87a
SR
University of Roches...
Fr
Nick Taboni
16:40.31a
PR
University at Buffal...
6.
Jr
Greg Avila-Shah
16:40.48a
PR
Buffalo State
7.
So
Ryley Robinson
16:45.94a
SR
University of Roches...
8.
Jr
Anthony Pane
16:51.50a
SR
University of Roches...
9.
Fr
Joel Wheeler
16:57.99a
PR
Houghton
10.
Fr
Dillon Bell
17:02.87a
PR
Houghton
11.
So
John Vernick
17:10.96a
PR
Houghton
12.
Sr
Timothy Sunnerberg
17:14.38a
PR
Rochester IT
13.
Fr
Andres Garcia Coleto
17:15.26a
PR
University of Roches...
14.
So
Kyle Egan
17:21.98a
SUNY Fredonia State
-
Scott Ferguson
17:22.78a
PR
University at Buffal...
15.
So
Christopher Kjellqvist
17:28.73a
PR
University of Roches...
16.
Jr
Josh Behuniak
17:53.00a
PR
Buffalo State
60m Hurdles
- 42"
Open
- Finals
x
1.
Jr
Colin Maggiolo
8.80a
PR
SUNY Oswego
2.
Fr
Max Gloskey
8.90a
Rochester IT
3.
Sr
Sachar Williams
9.08a
PR
Buffalo State
4.
Jr
Nick Gray
9.21a
Buffalo State
5.
Sr
Michael Kahovec
9.37a
SR
Rochester IT
6.
Sr
Scott Mistler-Ferguson
9.37a
SR
University of Roches...
7.
Fr
Grant Croft
10.28a
Rochester IT
60m Hurdles
- 42"
Open
- Prelims
x
1.
So
Ashton Colaire
8.31a
Roberts Wesleyan
2.
Jr
Colin Maggiolo
8.91a
SUNY Oswego
3.
Fr
Max Gloskey
9.03a
Rochester IT
4.
Jr
Nick Gray
9.19a
Buffalo State
5.
Sr
Sachar Williams
9.20a
Buffalo State
6.
Sr
Michael Kahovec
9.40a
Rochester IT
7.
Fr
Grant Croft
9.51a
Rochester IT
8.
Sr
Scott Mistler-Ferguson
9.53a
University of Roches...
9.
Jr
Akim Cadet
9.58a
SUNY Oswego
10.
Fr
Cullen Sullivan
9.59a
Rochester IT
11.
Fr
Zack Wigent
9.63a
Rochester IT
12.
Fr
Dustin Van Kirk
9.95a
Rochester IT
13.
So
Nate Herndon
10.88a
PR
Rochester IT
14.
So
Daniel Wiener
10.88a
Alfred U
15.
Fr
Jerome Masters
10.91a
PR
Buffalo State
4x200 Relay
Open
- Finals
x
1.
Relay Team
1:32.75a
Rochester IT
2.
Relay Team
1:33.13a
Rochester IT
3.
Relay Team
1:34.02a
University of Roches...
4.
Relay Team
1:36.55a
SUNY Oswego
5.
Relay Team
1:37.02a
Rochester IT
6.
Relay Team
1:37.74a
SUNY Alfred State
7.
Relay Team
1:38.01a
University of Roches...
8.
Relay Team
1:38.19a
Rochester IT
9.
Relay Team
1:38.78a
Rochester IT
10.
Relay Team
1:40.00a
SUNY Fredonia State
11.
Relay Team
1:47.59a
SUNY Alfred State
4x400 Relay
Open
- Finals
x
Relay Team
3:31.29a
Bergen Elite
1.
Relay Team
3:33.96a
University of Roches...
2.
Relay Team
3:36.33a
Alfred U
3.
Relay Team
3:39.82a
Roberts Wesleyan
4.
Relay Team
3:39.86a
University of Roches...
5.
Relay Team
3:40.05a
Roberts Wesleyan
6.
Relay Team
3:41.99a
Buffalo State
7.
Relay Team
3:42.33a
Rochester IT
8.
Relay Team
3:43.68a
SUNY Fredonia State
9.
Relay Team
3:44.98a
Houghton
10.
Relay Team
3:46.06a
St. John Fisher
11.
Relay Team
3:49.22a
SUNY Alfred State
12.
Relay Team
3:51.53a
St. John Fisher
13.
Relay Team
3:58.25a
SUNY Fredonia State
Shot Put
- 16lb
Open
- Finals
x
1.
Sr
Damone Brown
15.39m
PR
SUNY Fredonia State
2.
Fr
Paul Kemsley
15.12m
PR
SUNY Alfred State
3.
Jr
Jonathan Robinson
13.73m
SR
St. John Fisher
4.
Jr
Ross Mathewson
13.30m
St. John Fisher
5.
Sr
Mickey Evans
13.23m
PR
Rochester IT
6.
Jr
Anders Prethus
13.16m
SUNY Alfred State
7.
So
Leyton Miner
13.06m
PR
St. John Fisher
8.
So
Kent Kellar
12.88m
PR
Rochester IT
9.
Fr
Saul McCoy
12.82m
Alfred U
10.
Fr
Dylan Perlino
11.81m
PR
SUNY Alfred State
11.
Jr
Nicholas Reitz
11.77m
Alfred U
12.
Fr
Chase Corcoran
11.72m
PR
St. John Fisher
13.
Fr
Aaron Cember
11.51m
SUNY Fredonia State
14.
So
Zachary Fisher
11.44m
PR
Houghton
15.
Fr
Dante Rynone
11.31m
PR
Alfred U
16.
Sr
Eric Gardiner
11.14m
PR
Rochester IT
17.
So
Andrew Hirsh
11.13m
SR
University of Roches...
18.
Fr
Ryan Desautels
11.08m
St. John Fisher
19.
Fr
Kieran Sariego
10.98m
Alfred U
20.
So
Micheal Brignoni
10.62m
PR
Buffalo State
21.
Fr
William Spuck
10.60m
PR
SUNY Alfred State
22.
Sr
Ben Swanson
10.51m
SUNY Oswego
23.
Fr
Ron Caccese
10.31m
Rochester IT
24.
Jr
Tristen Prine
10.28m
PR
SUNY Alfred State
25.
Fr
Bryan Doheny
10.10m
Buffalo State
26.
Fr
Devin Wiencek
10.06m
SUNY Fredonia State
27.
Jr
Bryce Chapman
9.86m
PR
SUNY Alfred State
28.
So
Benjamin Decker
9.84m
Rochester IT
29.
So
Tim Burns
9.70m
SUNY Alfred State
30.
Fr
William Corwin
9.39m
St. John Fisher
31.
Sr
Kelsey Patten
9.17m
PR
Rochester IT
32.
Fr
Caleb Carter
8.73m
PR
Roberts Wesleyan
33.
Jr
Brett Harrington
8.71m
PR
St. John Fisher
34.
So
David Cousino
8.40m
SR
Roberts Wesleyan
35.
Fr
Eric Veltre
8.11m
PR
Roberts Wesleyan
High Jump
Open
- Finals
x
1.
Fr
Cooper Schiavo
1.83m
PR
Buffalo State
2.
So
Cody Lambert
1.78m
SR
Buffalo State
3.
Tim Metivier
1.78m
Bergen Elite
3.
Fr
Zack Wigent
1.73m
Rochester IT
3.
Sr
Fiyin Oluyinka
1.73m
University of Roches...
Fr
Derek Sunderland
NH
SUNY Fredonia State
Fr
Jerome Masters
NH
Buffalo State
Eric Hamm
NH
Unattached
So
Nate Herndon
NH
Rochester IT
Fr
Zachary Briggs
NH
St. John Fisher
Fr
Sean Raymond
NH
Alfred U
Fr
TJ Kmitch
NH
Buffalo State
Pole Vault
Open
- Finals
x
1.
Jr
Ethan Maguire
4.89m
SR
Rochester IT
2.
Sr
Justyn Haines
4.70m
PR
SUNY Fredonia State
3.
So
Paul Dunbar
4.55m
PR
Roberts Wesleyan
Daniel Reynolds
4.40m
Unattached
4.
So
Jack Smith
4.40m
SR
Rochester IT
5.
Fr
Terence Cook
4.25m
PR
University of Roches...
6.
Jr
Steven Yeung
4.10m
PR
Rochester IT
7.
Fr
Gregory Lenegar
4.10m
St. John Fisher
8.
Fr
Thomas James
3.95m
Rochester IT
9.
Fr
Trevor Delly
3.95m
PR
University of Roches...
10.
Fr
Jonah McGrath
3.95m
SUNY Fredonia State
11.
Sr
Bradley Blazier
3.95m
SR
University of Roches...
12.
Fr
Nicholas John
3.95m
Rochester IT
12.
Sr
Nicholas Baxter
3.95m
Rochester IT
14.
Fr
Grant Croft
3.80m
PR
Rochester IT
14.
Jr
Sean LeDuc
3.80m
Roberts Wesleyan
16.
So
Christopher Beckley
3.80m
Rochester IT
17.
Sr
Tim Berry
3.65m
PR
SUNY Alfred State
18.
So
Tom Sayles
3.65m
SR
Buffalo State
18.
Fr
Thomas Hallman
3.65m
Houghton
20.
Fr
Kameron Pettit
3.65m
Alfred U
Jr
Aaron Burnside
NH
Houghton
Fr
Nickolas Brown
NH
SUNY Alfred State
So
Joel Goetz
NH
Houghton
So
Sean Foley
NH
Alfred U
Long Jump
Open
- Finals
x
1.
So
Daniel Giuliano
6.98m
PR
Rochester IT
2.
Fr
Daniel Sudyn
6.74m
PR
SUNY Fredonia State
3.
So
Devante Marshall
6.66m
PR
Rochester IT
4.
Sr
Deryk Parsons
6.62m
PR
Rochester IT
5.
Fr
Jeff Walter
6.53m
Rochester IT
6.
Jr
Colin Maggiolo
6.50m
PR
SUNY Oswego
7.
Fr
Stephen Morrissey
6.49m
PR
Rochester IT
8.
So
Isiah Richardson
6.16m
PR
SUNY Alfred State
9.
Sr
Richard Arnaud
6.13m
SR
Buffalo State
10.
So
Noah Flynn
6.12m
Rochester IT
11.
Jr
Sam Roth
6.07m
SR
University of Roches...
12.
Sr
Mathew Finley
5.93m
SR
Alfred U
13.
Fr
Stephon Francis
5.79m
PR
Rochester IT
14.
Fr
Nickolas Brown
5.78m
PR
SUNY Alfred State
15.
Sr
Zac Mapes
5.74m
Alfred U
16.
Sr
Joe Richardson
5.66m
SUNY Alfred State
17.
Jr
Bradley Morissette
5.60m
Rochester IT
18.
Fr
Angel Okaine
5.55m
PR
SUNY Oswego
19.
Fr
John Kanu
5.54m
PR
Houghton
20.
Fr
Roan Baxter-Martin
5.53m
SUNY Fredonia State
21.
Fr
Justin Cavanaugh
5.45m
University of Roches...
22.
Sr
Mathew Derse
5.36m
SR
Alfred U
23.
So
Daniel Wiener
5.34m
PR
Alfred U
24.
Jr
Sean LeDuc
5.31m
Roberts Wesleyan
Jr
Akim Cadet
FOUL
SUNY Oswego
So
Cody Lambert
FOUL
Buffalo State
Triple Jump
Open
- Finals
x
1.
Sr
Mark VanMarter
14.23m
PR
St. John Fisher
2.
So
Devante Marshall
13.81m
PR
Rochester IT
3.
So
Mark Westman
13.32m
PR
University of Roches...
4.
Jr
Akim Cadet
13.19m
PR
SUNY Oswego
5.
So
Iyroe Odijie
13.19m
SR
Buffalo State
6.
Jr
Robert Alexis
12.96m
SR
Buffalo State
7.
Fr
Roan Baxter-Martin
12.89m
PR
SUNY Fredonia State
8.
Sr
Joe Richardson
12.77m
SUNY Alfred State
9.
Fr
Stephon Francis
12.66m
Rochester IT
10.
Sr
Richard Arnaud
12.28m
SR
Buffalo State
11.
Jr
Bradley Morissette
12.20m
SR
Rochester IT
12.
Fr
Dustin Van Kirk
11.86m
Rochester IT
13.
Fr
Jonah McGrath
11.81m
SUNY Fredonia State
14.
Sr
Mathew Finley
11.66m
Alfred U
15.
Jr
Jordan Schools
11.64m
SR
Alfred U
Sr
Mathew Derse
FOUL
Alfred U
Fr
Nickolas Brown
FOUL
SUNY Alfred State
Fr
Angel Okaine
FOUL
SUNY Oswego
Weight Throw
- 35lb
Open
- Finals
x
1.
Fr
Paul Kemsley
16.01m
PR
SUNY Alfred State
2.
Jr
Jonathan Robinson
15.76m
PR
St. John Fisher
3.
Jr
Ross Mathewson
15.51m
PR
St. John Fisher
4.
Fr
Wolfgarr Lobo
14.18m
PR
SUNY Fredonia State
5.
So
Jordan Toland
14.08m
SUNY Fredonia State
6.
Jr
Anders Prethus
14.07m
SUNY Alfred State
7.
Sr
Adam Sorrentino
13.93m
SR
University of Roches...
8.
Fr
Ryan Desautels
12.76m
St. John Fisher
9.
So
Zachary Fisher
12.69m
PR
Houghton
10.
So
Ethan Ettienne
12.35m
Rochester IT
11.
Fr
Dylan Perlino
11.87m
SUNY Alfred State
12.
Sr
Mickey Evans
11.79m
Rochester IT
13.
Fr
Chase Corcoran
11.54m
St. John Fisher
14.
So
Andrew Hirsh
11.49m
SR
University of Roches...
15.
Fr
Aaron Cember
11.17m
PR
SUNY Fredonia State
16.
So
David Cousino
10.99m
PR
Roberts Wesleyan
17.
Jr
Nicholas Reitz
10.99m
Alfred U
18.
Sr
Eric Gardiner
10.81m
PR
Rochester IT
19.
Fr
Ron Caccese
10.30m
Rochester IT
20.
So
Tim Burns
10.13m
PR
SUNY Alfred State
21.
So
Emin Alicic
10.05m
University of Roches...
22.
So
Benjamin Decker
10.02m
Rochester IT
23.
Jr
Tristen Prine
9.77m
PR
SUNY Alfred State
24.
Fr
William Spuck
9.36m
PR
SUNY Alfred State
25.
Fr
Saul McCoy
9.29m
PR
Alfred U
26.
Jr
Bryce Chapman
9.10m
PR
SUNY Alfred State
27.
Fr
Caleb Carter
8.98m
PR
Roberts Wesleyan
28.
Fr
William Corwin
8.93m
St. John Fisher
29.
Fr
Dante Rynone
8.84m
PR
Alfred U
30.
Sr
Kelsey Patten
8.75m
Rochester IT
31.
Fr
Eric Veltre
7.92m
PR
Roberts Wesleyan
Fr
Kieran Sariego
FOUL
Alfred U
60 Meter Dash
Open
- Finals
x
1.
Fr
Brianna Randolph
7.97a
PR
Roberts Wesleyan
2.
So
Lauren Wiard
8.18a
St. John Fisher
3.
Jr
Kylee Bartlett
8.20a
PR
University of Roches...
4.
Fr
Sophie Gonzalez
8.22a
PR
SUNY Alfred State
5.
Jr
Haley Brust
8.30a
PR
St. John Fisher
6.
Sr
Emily Young
8.32a
SR
Rochester IT
7.
Jr
Erica Pawlewicz
8.40a
SR
St. John Fisher
8.
So
Grace Windschitl
8.44a
St. John Fisher
60 Meter Dash
Open
- Prelims
x
1.
Fr
Brianna Randolph
8.03a
Roberts Wesleyan
2.
So
Lauren Wiard
8.25a
St. John Fisher
3.
Jr
Kylee Bartlett
8.28a
University of Roches...
4.
Fr
Sophie Gonzalez
8.29a
SUNY Alfred State
5.
Sr
Emily Young
8.33a
Rochester IT
6.
Jr
Haley Brust
8.37a
St. John Fisher
7.
So
Grace Windschitl
8.40a
St. John Fisher
8.
Jr
Erica Pawlewicz
8.43a
St. John Fisher
9.
Fr
Emily Bernabeo
8.45a
PR
Rochester IT
10.
So
Mackenzie Maxam
8.52a
SUNY Oswego
11.
So
Sarah Frame
8.54a
Rochester IT
12.
Fr
Kendall Edwards
8.55a
PR
SUNY Oswego
13.
Fr
Ayanna Lesane
8.61a
PR
Buffalo State
14.
So
Hannah Duttweiler
8.62a
PR
University of Roches...
15.
So
Londrea Garrett
8.63a
PR
University of Roches...
16.
So
Sabeena Morgan
8.67a
SR
Buffalo State
17.
So
Megan Alper
8.68a
Alfred U
18.
Jr
Natalie Horton
8.72a
SUNY Oswego
19.
Fr
Danielle Sloan
8.72a
PR
Houghton
19.
So
Catarina Burke
8.72a
SR
SUNY Oswego
21.
Jr
Raven Jones
8.82a
SR
Buffalo State
22.
So
Brianna Torrell
8.90a
Roberts Wesleyan
23.
Sr
Anyah Wright
8.96a
PR
University of Roches...
24.
Fr
Kaniya Hines
8.96a
PR
Buffalo State
25.
Jr
Alexandria Szpila
9.00a
PR
St. John Fisher
26.
Fr
Alexandra Buhrle
9.12a
St. John Fisher
27.
Jr
Aaliyah Holt
9.13a
Roberts Wesleyan
28.
Sr
Marcelina Martynek
9.13a
PR
University of Roches...
29.
Fr
logan Thierman
9.15a
PR
SUNY Alfred State
30.
So
Amber Schwinn
9.21a
SR
St. John Fisher
31.
Jr
Alexis Carrington
9.26a
SUNY Alfred State
32.
So
Olivia Goc
9.32a
PR
St. John Fisher
33.
Fr
Kara Christy
9.50a
PR
Houghton
34.
Fr
Colette Anikwue
9.52a
PR
University of Roches...
35.
So
Domonique Shirley
9.60a
PR
SUNY Alfred State
36.
Fr
Jamie Parente
10.13a
SUNY Alfred State
37.
So
Elizabeth Butlak
10.55a
SUNY Alfred State
200 Meters
Open
- Finals
x
1.
Fr
Brianna Randolph
26.50a
PR
Roberts Wesleyan
2.
So
Michaela Burrell
26.68a
PR
University of Roches...
3.
Fr
Sophie Gonzalez
27.18a
PR
SUNY Alfred State
4.
Fr
Amanda Greenwood
27.67a
Roberts Wesleyan
5.
So
Shaniece Gregory
27.67a
PR
SUNY Oswego
6.
So
Megan Alper
27.83a
Alfred U
7.
Sr
Emily Young
27.85a
Rochester IT
8.
So
Mackenzie Maxam
28.18a
PR
SUNY Oswego
9.
Fr
Tashana Dixon
28.21a
PR
Buffalo State
10.
Fr
Jheon Webb
28.44a
PR
Buffalo State
11.
So
Carly Vreugde
28.48a
SR
SUNY Oswego
12.
Jr
Vanessa Wiltsie
28.61a
PR
SUNY Oswego
13.
Sr
Kate Taggart
28.77a
PR
Houghton
14.
So
Sarah Frame
28.88a
PR
Rochester IT
15.
Jr
Amanda Anderson
28.95a
PR
Roberts Wesleyan
16.
Fr
Ayanna Lesane
29.00a
PR
Buffalo State
17.
Fr
Kendall Edwards
29.06a
PR
SUNY Oswego
18.
Sr
Kayleigh Bystrak
29.09a
PR
Buffalo State
19.
Fr
Julie McGlensey
29.19a
PR
Rochester IT
20.
So
Sabeena Morgan
29.39a
SR
Buffalo State
20.
Fr
Kaniya Hines
29.39a
PR
Buffalo State
22.
So
Ashley Lyons
29.39a
SR
Buffalo State
23.
Fr
Sarah Buckley
29.45a
PR
SUNY Fredonia State
24.
Jr
Natalie Horton
29.69a
SUNY Oswego
25.
So
Veronica Barnes
29.88a
PR
Buffalo State
26.
Jr
Raven Jones
30.12a
SR
Buffalo State
27.
Jr
Alexis Carrington
30.37a
SUNY Alfred State
28.
Jr
Aaliyah Holt
30.40a
SR
Roberts Wesleyan
29.
Fr
Madelyn Kruth
30.47a
PR
Houghton
30.
Fr
Alexis Ramirez
30.66a
PR
SUNY Fredonia State
31.
Fr
logan Thierman
30.96a
PR
SUNY Alfred State
32.
So
Domonique Shirley
31.85a
PR
SUNY Alfred State
33.
Fr
Amy Romig
31.88a
PR
Houghton
34.
Fr
Kara Christy
32.10a
PR
Houghton
35.
Fr
Leanne Plunkett
32.74a
Houghton
36.
So
Gabrielle Griffin
34.02a
Alfred U
37.
So
Paige Hill
34.13a
PR
Alfred U
38.
Fr
Jamie Parente
34.70a
PR
SUNY Alfred State
39.
Jr
Ashley Silva
36.14a
PR
SUNY Alfred State
40.
Stephanie Krusch
46.02a
Unattached
41.
So
Samantha Gehl
56.79a
PR
St. John Fisher
42.
Jr
Juliette Miller
56.82a
PR
St. John Fisher
400 Meters
Open
- Finals
x
1.
Sr
Brittany Feldman
59.49a
SUNY Fredonia State
2.
Fr
Edena Sanchez
1:00.64a
Houghton
3.
Fr
Harley Wilson
1:00.80a
PR
Rochester IT
4.
So
Carly Vreugde
1:02.12a
SR
SUNY Oswego
5.
Jr
Marissa Dispenza
1:02.89a
SR
Rochester IT
6.
So
Shaniece Gregory
1:03.09a
SUNY Oswego
7.
So
Ashley Lyons
1:04.11a
SR
Buffalo State
8.
Fr
Elisabeth Tate
1:04.19a
PR
Houghton
9.
Fr
Colleen Eckl
1:04.41a
PR
Rochester IT
10.
Fr
Tashana Dixon
1:04.41a
Buffalo State
11.
Sr
Colleen Arnold
1:04.78a
SR
University of Roches...
12.
So
Emma Fox
1:05.10a
Houghton
13.
Fr
Sydney Swan
1:05.24a
PR
St. John Fisher
14.
Fr
Sarah Buckley
1:05.28a
PR
SUNY Fredonia State
15.
Sr
Kayleigh Bystrak
1:05.53a
Buffalo State
16.
Jr
Siobhan Seigne
1:05.56a
SR
University of Roches...
17.
Fr
Madelyn Kruth
1:05.74a
PR
Houghton
18.
So
Gwen Stokes
1:07.13a
SR
Houghton
19.
Jr
Rachel Siciliano
1:07.57a
PR
University of Roches...
20.
So
Norah Arnold
1:08.51a
St. John Fisher
21.
Fr
Alexis Ramirez
1:09.07a
SUNY Fredonia State
22.
Fr
Cassidy McCourt
1:09.19a
PR
SUNY Alfred State
23.
Fr
Leesa Peterson
1:13.33a
PR
SUNY Fredonia State
24.
So
Gabrielle Griffin
1:13.99a
PR
Alfred U
800 Meters
Open
- Finals
x
1.
Fr
Eileen Bequette
2:22.04a
PR
University of Roches...
2.
Jr
Veronica Kordrupel
2:22.07a
SR
Buffalo State
3.
Sr
Brianna Loughran
2:23.88a
PR
University of Roches...
4.
So
Jordan Hurlbut
2:24.58a
PR
University of Roches...
5.
Jr
Emily Maguire
2:28.09a
SR
SUNY Fredonia State
6.
Fr
Danielle Bartolotta
2:28.53a
PR
University of Roches...
7.
Fr
Mikayla Gaffney
2:28.79a
PR
Houghton
8.
Jr
Alexis Scott
2:28.79a
PR
Rochester IT
9.
Jr
Brenna Lyons
2:29.63a
PR
St. John Fisher
10.
Fr
Jenna Bottone
2:30.06a
PR
University of Roches...
11.
So
Erin Graham
2:30.51a
PR
Roberts Wesleyan
12.
Fr
Kayla Wheeler
2:31.00a
PR
SUNY Oswego
13.
Jr
Juliette Miller
2:31.32a
St. John Fisher
14.
Fr
Elisabeth Rott
2:31.39a
PR
University of Roches...
15.
So
Kelly O'Hara
2:31.80a
PR
SUNY Fredonia State
16.
So
Jamie Kasza
2:31.81a
SR
SUNY Oswego
17.
Jr
Alice Freese
2:32.04a
University of Roches...
18.
So
McKayla Crawford
2:32.27a
PR
St. John Fisher
19.
Fr
Kristen Lodato
2:32.47a
PR
University of Roches...
20.
Jr
Jaclyn Tedesco
2:33.81a
SR
Buffalo State
21.
Fr
Katie Bellomo
2:34.38a
PR
Roberts Wesleyan
22.
Jr
Rachel Meyer
2:35.72a
PR
SUNY Oswego
23.
So
Gabriella Dunkelberg
2:36.01a
PR
St. John Fisher
24.
Fr
Julia Hotchkiss
2:37.84a
PR
Houghton
25.
Sr
Hannah Putman
2:38.46a
PR
Roberts Wesleyan
26.
Sr
Rachel Hummel
2:39.28a
PR
Houghton
27.
Fr
Emily Dyson
2:39.70a
PR
St. John Fisher
28.
Fr
Samantha Mauser
2:40.45a
University of Roches...
29.
Fr
Holly Passetti
2:41.21a
PR
Alfred U
30.
So
Brittany Higgs
2:41.46a
SR
Buffalo State
31.
Fr
Sarah Rappleye
2:42.81a
PR
SUNY Oswego
32.
So
Gabrielle Bonerb
2:44.81a
PR
Roberts Wesleyan
33.
Sr
Jessica Dzialo
2:45.22a
PR
Rochester IT
34.
So
Marissa Welsh
2:45.27a
SUNY Oswego
35.
So
Abbey Naylor
2:47.57a
Houghton
36.
Fr
Kassidy Manke
2:49.08a
PR
Buffalo State
37.
Jr
Olivia Donato
2:52.14a
SR
Houghton
38.
Fr
Olivia Leonti
2:52.44a
SUNY Alfred State
39.
Fr
Cassidy McCourt
2:53.75a
SUNY Alfred State
40.
Fr
Leigh Swartzfager
2:54.93a
PR
SUNY Alfred State
41.
Sr
Kietarah Czebiniak-Mancini
2:55.15a
PR
St. John Fisher
42.
Sr
Cassandra Ryan
3:03.27a
SR
SUNY Alfred State
Stephanie Krusch
4:15.87a
Unattached
1 Mile
Open
- Finals
x
1.
Jr
Veronica Kordrupel
5:18.69a
Buffalo State
2.
So
Michaela Bierly
5:22.82a
PR
Roberts Wesleyan
3.
Jr
Jennifer Crossen
5:24.27a
PR
Rochester IT
4.
Jr
Hannah Weppner
5:25.80a
PR
Rochester IT
5.
Jr
Addison Sgroi
5:26.12a
SR
Roberts Wesleyan
6.
Sr
Emily Betts
5:27.74a
SR
Roberts Wesleyan
7.
Fr
Brittany Shumway
5:29.69a
Roberts Wesleyan
8.
Jr
Hannah Kurbs
5:30.69a
SR
SUNY Fredonia State
9.
Fr
Kayla Wheeler
5:31.62a
PR
SUNY Oswego
10.
So
Moriah Martone
5:31.80a
PR
Roberts Wesleyan
11.
Sr
Kylie Trettner
5:34.96a
PR
Rochester IT
12.
Sr
Hannah Putman
5:37.04a
PR
Roberts Wesleyan
13.
Sr
Rachel Hummel
5:39.36a
PR
Houghton
14.
Sr
Jeriann Beiter
5:40.26a
SR
Rochester IT
15.
So
Sarah Cannon
5:49.11a
PR
Rochester IT
16.
Fr
Danielle Wallace
5:51.59a
PR
Rochester IT
17.
Fr
Holly Passetti
5:52.72a
PR
Alfred U
18.
Fr
Sarah Rappleye
5:55.69a
PR
SUNY Oswego
19.
Fr
Caitlin Clonan
6:01.93a
PR
SUNY Fredonia State
20.
Fr
MaryClaire Haseley
6:01.99a
PR
SUNY Fredonia State
-
Rachel Sacks
6:06.21a
PR
University at Buffal...
21.
Fr
Olivia Leonti
6:14.67a
PR
SUNY Alfred State
22.
Jr
Olivia Donato
6:16.95a
PR
Houghton
23.
So
Jordan Floyd
6:18.51a
PR
University of Roches...
24.
Fr
Katherine Stinson
6:22.00a
PR
St. John Fisher
25.
So
Michelle Gloska
6:27.21a
PR
SUNY Oswego
26.
Fr
Rachel Aiudi
6:50.69a
PR
University of Roches...
27.
Sr
Cassandra Ryan
7:01.32a
PR
SUNY Alfred State
Jr
Meghan O'Dwyer
DNF
SUNY Oswego
3000 Meters
Open
- Finals
x
1.
Fr
Ashley Watson
11:03.00a
PR
Roberts Wesleyan
2.
Sr
Morgan Bronner
11:24.46a
SR
SUNY Oswego
3.
Fr
Yajaira Ramos
11:42.30a
SUNY Oswego
4.
Fr
Tiffany Adames
12:08.77a
PR
Roberts Wesleyan
5.
Fr
Grace VanGorder
12:08.95a
PR
University of Roches...
6.
Fr
Katherine Frascella
12:37.21a
PR
SUNY Alfred State
7.
So
Audry Mattle
12:41.43a
SR
University of Roches...
8.
So
Mikayla Baker
13:14.95a
SR
St. John Fisher
9.
Fr
Christiana Carestia
13:20.39a
St. John Fisher
10.
Jr
Kathleen Gruber
13:23.42a
St. John Fisher
5000 Meters
Open
- Finals
x
1.
Jr
Samantha Tetef
19:07.28a
PR
University of Roches...
2.
So
Kelly Reese
19:15.66a
PR
University of Roches...
3.
Fr
Ximena Reyes Torres
19:28.43a
PR
University of Roches...
4.
So
Shelby Langlois
19:34.20a
Houghton
5.
Jr
Katherine McKendrick
19:53.40a
PR
University of Roches...
6.
Fr
Meredith Ackley
19:54.92a
PR
University of Roches...
7.
Sr
Madison Courtney
19:58.28a
PR
SUNY Fredonia State
8.
Fr
Shannon Pigott
21:10.52a
PR
Houghton
9.
Fr
Anja Oberg
21:12.39a
PR
Houghton
10.
Fr
Gianna Martel
22:11.16a
PR
Houghton
11.
Sr
Taylor Page
22:12.30a
SR
University of Roches...
12.
Fr
Gabby Pfeifer
22:13.25a
PR
Houghton
60m Hurdles
- 33"
Open
- Finals
x
1.
Fr
Jheon Webb
9.41a
PR
Buffalo State
2.
So
Savia Moreland
9.82a
PR
SUNY Fredonia State
3.
Fr
Julie McGlensey
9.88a
Rochester IT
4.
Sr
Marcelina Martynek
10.23a
PR
University of Roches...
5.
So
Brianna Torrell
10.55a
Roberts Wesleyan
6.
Fr
Amelia Perry
10.63a
PR
St. John Fisher
7.
Fr
Amy Romig
10.77a
Houghton
60m Hurdles
- 33"
Open
- Prelims
x
1.
Fr
Jheon Webb
9.62a
Buffalo State
2.
Jr
Marissa Dispenza
9.72a
SR
Rochester IT
3.
Fr
Julie McGlensey
9.99a
Rochester IT
4.
So
Savia Moreland
10.08a
SUNY Fredonia State
5.
Sr
Marcelina Martynek
10.24a
University of Roches...
6.
So
Brianna Torrell
10.32a
SR
Roberts Wesleyan
7.
Fr
Amy Romig
10.68a
PR
Houghton
8.
Fr
Amelia Perry
10.78a
St. John Fisher
9.
Fr
Amy Tichacek
10.85a
SUNY Fredonia State
10.
Jr
Emma Egli
10.85a
Rochester IT
11.
Fr
Kayla Murray
10.90a
SUNY Fredonia State
12.
So
Veronica Barnes
10.96a
PR
Buffalo State
13.
Fr
Leanne Plunkett
11.02a
PR
Houghton
14.
So
Franny Sariego
11.47a
PR
Alfred U
15.
So
Cassidy Leight
11.84a
SR
University of Roches...
4x200 Relay
Open
- Finals
x
1.
Relay Team
1:49.15a
St. John Fisher
2.
Relay Team
1:49.95a
Rochester IT
3.
Relay Team
1:50.30a
University of Roches...
4.
Relay Team
1:52.71a
SUNY Oswego
5.
Relay Team
1:52.94a
Rochester IT
6.
Relay Team
1:56.75a
SUNY Alfred State
7.
Relay Team
1:56.81a
SUNY Fredonia State
8.
Relay Team
1:59.24a
Rochester IT
9.
Relay Team
1:59.47a
Alfred U
10.
Relay Team
2:02.40a
St. John Fisher
11.
Relay Team
2:06.11a
St. John Fisher
4x400 Relay
Open
- Finals
x
1.
Relay Team
4:16.46a
Houghton
2.
Relay Team
4:22.62a
University of Roches...
3.
Relay Team
4:25.83a
Roberts Wesleyan
4.
Relay Team
4:27.76a
University of Roches...
5.
Relay Team
4:36.07a
St. John Fisher
6.
Relay Team
4:41.95a
SUNY Fredonia State
7.
Relay Team
4:55.71a
Buffalo State
Shot Put
- 4kg
Open
- Finals
x
1.
Sr
Tianna Gillenwater
11.88m
PR
Buffalo State
2.
Sr
Rachel Williams
11.86m
SUNY Fredonia State
3.
So
Madeline Pizzo
11.68m
Rochester IT
4.
Fr
Karlee Strong
11.67m
St. John Fisher
5.
So
Leah Hulbert
11.20m
St. John Fisher
6.
Jr
Kylee Bartlett
11.10m
SR
University of Roches...
7.
Fr
Jordan Lehman
10.71m
PR
St. John Fisher
8.
Fr
Grace Messina
10.67m
PR
University of Roches...
9.
Sr
Cheila Diao
10.65m
SR
Buffalo State
10.
So
Tara Meyer
10.18m
PR
SUNY Oswego
11.
Sr
Margaret McDonald
10.15m
PR
Houghton
12.
So
Hannah Duttweiler
9.99m
University of Roches...
13.
Fr
Elizabeth Izydorczak
9.83m
PR
St. John Fisher
14.
Jr
Alex Motz
9.82m
PR
Buffalo State
15.
Fr
Ashley Liddiard
9.73m
PR
Houghton
16.
Fr
Tirzah Pilet
9.17m
Rochester IT
17.
So
Morgan Rohde
9.16m
Houghton
18.
So
Kendall Miller
9.16m
SR
Roberts Wesleyan
19.
So
Rachel Goldberg
9.10m
Rochester IT
20.
Jr
Ashley Exner
9.06m
Roberts Wesleyan
21.
Sr
Emily Casazza
8.98m
SUNY Oswego
22.
Fr
Suzan Hoffman
8.75m
University of Roches...
23.
So
Juliann Geraci
8.36m
PR
SUNY Oswego
24.
Fr
Karen Leap
8.16m
PR
University of Roches...
25.
So
Emily Zebrowski
8.12m
Rochester IT
26.
Sr
Brynn Hyde
8.12m
SR
Alfred U
27.
Sr
Tara Hansen
8.01m
PR
SUNY Oswego
28.
Fr
Elizabeth Larson
7.94m
St. John Fisher
29.
Fr
Ciara Woodin
7.85m
PR
Houghton
30.
Fr
Samantha Zagurski
7.44m
PR
SUNY Fredonia State
31.
So
Paige Hill
7.23m
PR
Alfred U
32.
Fr
Katherine Carlile
5.98m
Rochester IT
High Jump
Open
- Finals
x
1.
Sr
Sarah Couperus
1.58m
SUNY Fredonia State
2.
Fr
Colette Anikwue
1.58m
PR
University of Roches...
3.
So
Gwen Stokes
1.58m
Houghton
4.
Jr
Kristina Button
1.53m
SR
Roberts Wesleyan
5.
Jr
Kylee Bartlett
1.53m
University of Roches...
6.
So
Sarah Yensan
1.48m
SUNY Oswego
7.
Fr
Eileen Bequette
1.48m
University of Roches...
7.
So
Catarina Burke
1.48m
SR
SUNY Oswego
9.
So
Emily Mills
1.43m
Rochester IT
9.
So
Franny Sariego
1.43m
PR
Alfred U
9.
Fr
Amy Tichacek
1.43m
SUNY Fredonia State
12.
Claudia Kaplun
1.43m
Unattached
12.
Fr
Marissa Shaw
1.43m
Rochester IT
12.
Fr
Amanda Greenwood
1.43m
Roberts Wesleyan
Sr
Holly Fiore
NH
SUNY Alfred State
Fr
Azure Pitts
NH
Buffalo State
Pole Vault
Open
- Finals
x
1.
So
Samantha Kaplan
3.52m
PR
Rochester IT
2.
Sr
Mikayla Capestrani
3.37m
SUNY Fredonia State
3.
So
Madeline Pizzo
3.07m
PR
Rochester IT
3.
Jr
Mary O'Brien
3.07m
PR
St. John Fisher
5.
So
Kimberly Kiefer
2.92m
PR
Rochester IT
6.
Sr
Molly Luger
2.77m
Roberts Wesleyan
7.
Fr
Kayla Murray
2.62m
SUNY Fredonia State
Sr
Kristen Sawyer
NH
SUNY Fredonia State
Fr
Haleigh Moreno
NH
SUNY Fredonia State
Fr
Kaytlin Kelly
NH
St. John Fisher
Long Jump
Open
- Finals
x
1.
Sr
Kaitlyn Houghtling
5.55m
PR
Rochester IT
2.
So
Tylea McCarthy-Walker
5.47m
PR
SUNY Oswego
3.
So
Sarah Yensan
5.35m
PR
SUNY Oswego
4.
So
Lauren Wiard
5.24m
PR
St. John Fisher
5.
Jr
Vanessa Wiltsie
5.22m
PR
SUNY Oswego
6.
Fr
Marissa Shaw
5.22m
PR
Rochester IT
7.
Jr
Erica Pawlewicz
5.12m
SR
St. John Fisher
8.
So
Londrea Garrett
5.09m
PR
University of Roches...
9.
Fr
Kealy DeForest
5.06m
PR
Houghton
10.
So
Hannah Duttweiler
5.04m
PR
University of Roches...
11.
Jr
Kristina Button
4.96m
SR
Roberts Wesleyan
12.
So
Catarina Burke
4.96m
PR
SUNY Oswego
13.
Fr
Emily Bernabeo
4.90m
PR
Rochester IT
14.
So
Kristina Roberts
4.87m
Alfred U
15.
Fr
Jenks Samantha
4.86m
PR
SUNY Oswego
16.
So
Kalei Brautlacht
4.82m
SR
Houghton
17.
Jr
Rachel Siciliano
4.81m
University of Roches...
18.
Fr
Amanda Greenwood
4.77m
Roberts Wesleyan
19.
So
Danielle Perry
4.60m
SR
Alfred U
20.
So
Cassidy Leight
4.57m
University of Roches...
21.
So
Alix Soule
4.56m
SR
Rochester IT
22.
Fr
Nikki Nguyen
4.48m
PR
Rochester IT
23.
Jr
Aaliyah Holt
4.42m
SR
Roberts Wesleyan
24.
Sr
Anyah Wright
4.41m
University of Roches...
25.
So
Amber Schwinn
4.39m
St. John Fisher
26.
Fr
Azure Pitts
4.34m
PR
Buffalo State
27.
Fr
Alexandra Buhrle
4.23m
PR
St. John Fisher
28.
So
Olivia Goc
3.64m
St. John Fisher
Jr
Haley Brust
FOUL
St. John Fisher
Triple Jump
Open
- Finals
x
Alexa Wandy
12.21m
Unattached
1.
So
Tylea McCarthy-Walker
11.04m
PR
SUNY Oswego
2.
Fr
Bella Dockery
11.01m
PR
SUNY Oswego
3.
Fr
Jenks Samantha
10.59m
SUNY Oswego
4.
So
Danielle Perry
10.55m
SR
Alfred U
5.
Jr
Kristina Button
10.47m
SR
Roberts Wesleyan
6.
Fr
Colleen Eckl
10.37m
Rochester IT
7.
So
Kristina Roberts
10.00m
Alfred U
8.
Fr
Cassandra Serafin
9.85m
SUNY Fredonia State
9.
Fr
Amanda Greenwood
9.81m
PR
Roberts Wesleyan
10.
Jr
Alexandria Szpila
9.73m
SR
St. John Fisher
Weight Throw
- 20lb
Open
- Finals
x
1.
Sr
Rachel Williams
15.06m
SUNY Fredonia State
2.
So
Emily Zebrowski
14.28m
PR
Rochester IT
3.
Sr
Cheila Diao
13.77m
Buffalo State
4.
So
Leah Hulbert
13.64m
PR
St. John Fisher
5.
Fr
Grace Messina
13.48m
University of Roches...
6.
Sr
Brynn Hyde
12.34m
Alfred U
7.
Fr
Karlee Strong
11.76m
PR
St. John Fisher
8.
So
Rachel Goldberg
11.70m
PR
Rochester IT
9.
Sr
Margaret McDonald
11.62m
PR
Houghton
10.
Jr
Ashley Exner
11.04m
PR
Roberts Wesleyan
11.
Fr
Jordan Lehman
11.01m
PR
St. John Fisher
12.
Fr
Ashley Liddiard
10.78m
PR
Houghton
13.
So
Morgan Rohde
10.31m
Houghton
14.
Sr
Tianna Gillenwater
10.10m
SR
Buffalo State
15.
Fr
Karen Leap
9.68m
PR
University of Roches...
16.
Fr
Elizabeth Larson
9.36m
PR
St. John Fisher
17.
Fr
Suzan Hoffman
8.53m
PR
University of Roches...
18.
Fr
Samantha Zagurski
8.32m
SUNY Fredonia State
19.
Fr
Ciara Woodin
7.36m
PR
Houghton
So
Kendall Miller
FOUL
Roberts Wesleyan
Fr
Elizabeth Izydorczak
FOUL
St. John Fisher
Hashtags
#rit-tiger-invitational
0 shares:
RIT Tiger Invitational
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for RIT Tiger Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
17
2014
1
1
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2010
1
1
Show 8 more
Hashtags
#rit-tiger-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!